در این مقاله، قصد داریم شما را با توری سرندی و نحوه تولید و انواع آن آشنا کنیم. کاربرد اصلی این محصول، همان‌طور که از نامش مشخص است، در ساخت سرندهای صنعتی و الک‌های ریخته‌گری می‌باشد. این توری ها بر اساس نوع کاربرد و نیاز مشتری تولید گشته و از استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند. در ادامه، با این مقاله از فرامفتول همراه باشید تا به بررسی جامع این دسته از توری‌ها بپردازیم.

توری سرندی چیست؟

توری سرندی (به انگلیسی Chain link wire mesh) شبکه منظمی از مفتول های درهم تابیده شده، با جنس و قطر متفاوت است که دارای تنوع و کاربردهای گوناگونی می‌باشد. مفتول‌های به کار رفته در این توری‌ها که به شکل موج‌دار به یک‌دیگر جوش خورده‌اند، دارای چشمه‌هایی به شکل مربع و لوزی هستند. شاید به همین علت به آنها توری لوزی هم گفته می‌شود. کربن موجود در مفتول به کار رفته در این توری‌ها، استحکام، تقویت و ضد سایش بودن توری را در پی داشته است.

انواع توری سرندی

با توجه به نوع جنس مفتول، جنس‌های مختلفی از توری سرندی تولید می‌شوند. نوع گالوانیزه، آهنی، فولادی، آلومینیومی و مسی از مهم‌ترین انواع این محصول به شمار می‌روند. همچنین مفتول سیاه، استیل، نیکل و برنج نیز برای تولید این توری‌ها به کار برده می‌شوند. لازم به ذکر است که علاوه بر نوع فلزی که اشاره شد، دارای نوع پلاستیکی نیز هست که از موادی مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن، نایلون و پی وی سی تولید می‌شود.

نحوه تولید توری سرندی

ابتدا شمش فولادی یا میلگرد ساده را توسط دستگاه‌های کششی به سایز قطر مورد نیاز کشش می‌دهند تا مواد اولیه تولید سرند که مفتول است، به دست آید. سپس کارخانه آن را به صورت سخت شده و فشرده در می‌آورد تا در مقابل سایش مقاوم شود. در نهایت، مفتول‌ها به ماشین بافت توری منتقل شده تا توری سرندی در ابعاد و چشمه‌های درخواستی بافته شود.

کاربرد توری‌های سرندی

عمده استفاده مش سرندی در 3 صنعت بزرگ کشور می‌باشد. صنایع معدنی به منظور سرند کردن شن و ماسه و خاک از این محصول استفاده می‌کنند. صنایع ساختمانی برای ساخت حفاظ‌ها و قفس و صنعت مواد غذایی به جهت جدا سازی مواد از یکدیگر از این محصول سود می‌برند.

مشخصات فنی توری سرندی

هر توری سرندی دارای 4 مشخصه اصلی است که به طور مستقیم در ضریب امنیت و همچنین هزینه های مربوطه، ارتباط مستقیمی دارد. این مشخصات عبارتند از:

  • عرض 1 الی 2.5 متر
  • طول توری‌ها به صورت رول 10 الی 20 متر
  • قطر مفتول بین 1 الی 2 میلی متر
  • جنس مفتول از آهن، استیل و گالوانیزه

استانداردهای توری سرندی

مانند سایر توری‌ها، توری سرندی نیز دارای ویژگی‌ها و مشخصات فنی خاصی است که بر مبنای آن، برای کاربردهای مختلف تهیه و استفاده می‌شود. در ادامه به برخی از مشخصات آنها بر اساس تعداد چشمه اشاره شده است.

  1. دارای 7 چشمه 1 میلی متری
  2. دارای 8 چشمه 1.2 میلی متری
  3. دارای 10 چشمه 1.5 میلی متری
  4. دارای 12 چشمه 1.5 میلی متری
  5. دارای 15 چشمه 2 میلی متری
  6. دارای 20 چشمه 2.5 میلی متری

خرید توری سرندی

فرامفتول متخصص تولید توری با استفاده از سیم‌های با کیفیت و همچنین مفتخر به ساخت توری‌های خاص می‌باشد. توری سرندی چشمه ریز، توری فولادی ضد سایش، توری بافت آلمانی، سرند استیل، سرند شن و ماسه از انواع توری‌های این شرکت می‌باشد.

قیمت توری سرندی

قیمت توری سرندی بر اساس مشخصات فنی و ویژگی‌های این محصول متفاوت است. بر اساس نوسانات بازار آهن و مفتول، توری‌ها نیز دچار تغییرات قابل توجهی می‌شوند. اما آنچه مسلم است، عوامل تأثیرگذار در تعیین قیمت این محصول شامل قطر مفتول و قطر شبکه آن می‌باشد.

برای مثال، توری سرندی با قطر یک میلی متر و قطر شبکه 1×1 سانتی متر، قیمت پایین‌تری نسبت به توری با قطر دو میلی متر و قطر شبکه 6×6 سانتی متر خواهد داشت. همچنین بر اساس نوع کاربری، توری قطر نازک برای ساخت پالت یا حفاظ و توری گالوانیزه برای ساخت کرکره و امور صنعتی دیگر می‌باشد که طبیعتاً قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *