تلفن تماس: 09125540901 

توری حصاری که با نام های فنس، حصار یا chain wire fence هم شناخته می‌شود، از پرکاربردترین محصولات در صنایع مفتولی صالحی محسوب می‌شود. این محصول که یکی از ارزان‌ترین انواع توری می‌باشد، به دلیل نوع استفاده‌اش به عنوان حصار، به توری حصاری شهرت یافته است.

توری حصاری چیست؟

توری حصاری جزو انواع توری‌های فولادی است که از سیم مفتول ساخته می‌شود. شبکه‌های لوزی شکل این محصول با سیم مفتول به صورت قلاب در هم بافته شده‌اند تا فنسی محکم را تشکیل دهند. این توری معمولا از مفتول هایی از جنس گالوانیزه گرم یا فولاد ضد زنگ تولید می‌گردد. مفتول به کار رفته جهت بافت این محصول بین 2 الی 4.75 میلی متر متغیر می‌باشد که این عدد بسته به سفارش مشتری متغیر است.

انواع توری حصاری

در یک دسته بندی کلی، توری حصاری (فنس) به دو دسته توری حصاری زنجیری و توری حصاری خاردار تقسیم می‏‌شود.

توری حصاری زنجیری

توری حصاری زنجیری، معمول‌ترین و رایج‌ترین نوع از این دسته بوده و کاربردهای گوناگونی در حصارکشی دارد که رایج ترین کاربرد آن در ساخت و ساز، می توان به حصارکشی اطراف محوطه ساختمانی و همچنین کاربرد به صورت افقی به منظور ممانعت از سقوط کارگران در حین عملیات ساختمانی اشاره نمود.

توری حصاری خاردار

توری حصاری خاردار، همان توری زنجیری بوده با این تفاوت که در قسمت بالای آن مفتول‏هایی به شکل خار قرار گرفته است. این نوع توری فنس صرفاً جهت حصارکشی مورد استفاده قرار گرفته و برای ممانعت از سقوط آزاد کارگران مناسب نمی‏‌باشد.

تولید توری فنس

توری فنس به دو روش اتوماتیک و دستی در ارتفاع‌های نیم متر تا سه متر بافته می‌شود. ضخامت مفتول‌های به کار رفته برای بافت توری بین 2.4 تا 4 میلی متر، چشمه‌های توری حصاری بین 2 تا 7 سانتی متر و طول آن 5 تا 25 متر، متغییر و متنوع می‏‌باشد. دو سر فنس، بنا به درخواست مشتری به سه حالت قابل بافت و اتصال به یکدیگر است؛ دو سر قلاب، دو سر پیچ، یک سر قلاب و یک سر پیچ از روش‌های بافت توری فنس هستند.

ماده اولیه توری فنس

جنس مفتول به کار رفته در این محصول از جنس فولاد سیاه است و همچنین می‌تواند از جنس فولاد گالوانیزه نیز باشد.علاوه بر این دو مورد، فولاد گالوانیزه با روکش پی وی سی نیز وجود دارد. در بین موارد ذکر شده، مفتول های از جنس فولاد سیاه، ارزان‌ترین نوع توری حصاری و مفتول گالوانیزه با روکش پی وی سی گران‌ترین این محصول هستند.

مزایای توری حصاری

از مزیت‌های اصلی که این محصول را بسیار پرطرفدار ساخته است، می‌توان به حمل و نقل و نصب آسان، به صرفه بودن، انعطاف پذیری در انواع زمین‌های مسطح یا شیب‌دار، سرعت بالا در نصب، عمر و دوام بالای محصول، مقاومت در برابر رطوبت و دمای هوا و … اشاره نمود.

مشخصات فنی

1- توری حصاری در بازار آهن آلات در سه جنس فولاد سیاه، فولاد گالوانیزه و فولاد گالوانیزه با روکش pvc  موجود است.

2- این محصول از ارتفاع 50 سانتی‌متر تا 3 متر بر اساس نیاز مشتری قابل تولید می باشد.

3- ابعاد چشمه توری ها معمولا 4، 5، 6 و 7 سانتی‌متر می‌باشد. هرچه اندازه چشمه کوچک‌تر باشد، وزن توری سنگین‌تر، در نتیجه گران‌تر می‌شود. توری با ابعاد چشمه کوچک‌تر امنیت، استحکام و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

4- معمولا توری حصاری دارای قطر مفتول بین 2.2 الی 4 میلی‌متر می‌باشد. هر چقدر قطر مفتول بیشتر باشد، فنس سنگین‌تر بوده و در نیتجه امنیت، استحکام و طول عمر بالاتری خواهد داشت.

روش نصب توری حصاری

برای نصب توری های حصاری باید مراحل مختلفی را به ترتیب انجام داد تا بتوان عمل حصاری کشی را به خوبی و با کیفیت انجام داد. این مراحل شامل موارد زیر می باشد.

حفر چاله

اولین و ابتدایی‌ترین کاری که باید برای نصب توری های حصاری انجام داد، حفر چاله می‌باشد. چاله‌ها به منظور نصب پایه‌های حصار احداث می‌شوند. در نتیجه، ابتدا باید چاله‌هایی را حفر کنیم. این چاله‌ها می‌توانند فاصله 3 متری یا 2 متری از یک دیگر داشته باشند. انتخاب این اندازه به سلیقه افراد بستگی دارد.

نصب ستون حصار

بعد از حفر چاله باید پایه‌ها را درون آن‌ها گذاشته و درون آن را با ملات‌های مخصوص مثل سیمان و شن ماسه پر کرد تا پایه به خوبی محکم شود. این پایه‌ها بهتر است از جنس آهن بوده تا استحکام لازم را داشته باشند. همچنین می‌توانند به شکل لوله و یا نبشی باشند. پرکاربردترین پایه‌ها، لوله هستند؛ زیرا ارزان‌تر و مقاومت بالاتری نسبت به دیگر موارد دارند.

نصب فنس با سیم مفتول

بعد از نصب پایه باید توری حصاری را نصب کرد. برای این کار باید فنس‌های انتخاب شده را باز و به وسیله مفتول به پایه‌ها محکم کرد. این توری‌ها باید به میزان کافی کشیده شوند تا افتادگی نداشته باشند. فنس های مخصوص حصار کشی هیچ‌گاه دچار پوسیدگی یا زنگ زدگی نشده و عموما از کیفیت لازم برخوردار می‌باشند.

امنیت بیشتر با سیم خاردار

می‌توان روی توری های حصاری، سیم خاردار نصب کرد تا امنیت به میزان بیشتری تامین شود. سیم خاردارها به دو صورت حلقوی و خطی موجود می‌باشند. انتخاب یکی از آنها به دلخواه افراد می‌باشد. نصب این سیم‌ها کار بسیار راحتی بوده و به وسیله مفتول در قسمت بالای حصار و روی پایه نصب می‌شوند.

حصار بتنی

ممکن است افراد بخواهند دیوار بتنی روی فنس و پایه قرار دهند. اگر تمایل به این کار داشته باشند، در انتهای کار، باید از سطح زمین قالب فلزی مخصوص بسته شده و به وسیله بتن درون آن را پر کنند.

قیمت توری حصاری

یکی از شاخصه‌های موثر بر خرید این محصول، جنس و نوع مواد اولیه آن می‌باشد. به گونه‌ای که باید استحکام و ماندگاری این محصول را به دنبال داشته و کیفیت آن را تضمین کند. نکته قابل توجه این است که کیفیت در شرکت‌های مختلف متغیر است. حال آن که در صنایع مفتولی صالحی این کیفیت به درجه اساسی دست یافته و مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *