تلفن تماس: 09125540901 

برای تولید توری سرندی، مفتول‌هایی با جنس‌های مختلف و با قطر 1 الی 2 میلی‌متر درهم بافته می‌شوند. بر اساس نوع مفتول، انواع مختلفی از توری سرندی وجود دارند. از جمله گالوانیزه، مسی، استیل، فولادی، نیکل، آلومینیوم، برنج، آهنی و غیره. اما لازم به ذکر است که انواع آهنی، گالوانیزه و فولادی بیشترین کاربرد را دارند. در ادامه به بررسی پرکاربردترین انواع این محصول می‌پردازیم.

نوع گالوانیزه

نوع گالوانیزه توری سرندی را با عنوان توری کرکره ای نیز می‌شناسند که جهت محافظت از کرکره‌های شبکه‌ای و امنیت بیشتر آن کاربرد دارد. توری سرندی گالوانیزه و فولاد معمولی در صنعت باستان شناسی کاربرد دارد که هر دو دارای مقاومت بالایی هستند. البته از نظر قیمت، نوع فولادی گالوانیزه نشده، دارای قیمت پایین‌تری است.

در حال حاضر، توری سرندی از سیم مفتول گالوانیزه نمره 20 بافته می شود. رول بافته شده آماده 30 متری است و با چشمه‌های گوناگونی موجود است. چشمه‌های توری گالوانیزه دارای ابعاد 8، 10 و 15 میلی متر هستند که چشمه‌های 15 میلی متری اغلب برای سرند کردن شن و ماسه کاربرد دارند.

توری سرندی آهنی

نوع دوم توری سرندی که آهنی است، ضخیم‌تر بوده و با سیم مفتول آهنی نمره 1.5 بافته می‌شود. البته اکثر سرندهای ایستاده از این نوع توری ساخته می‌شوند. این توری به صورت رولی است و بر حسب وزن فروخته می‌شود. هر یک متر مربع این توری حدود 4 کیلو گرم می‌باشد. کاربرد آن در مصارف ساختمانی و کارخانجات، ساخت فنس‌های مقاوم، ساخت پانل‌های سه بعدی و دیگر موارد عمرانی و صنعتی می‌باشد.

توری سرندی فولادی

این نوع توری برای همه نوع آب و هوایی مناسب است؛ چرا که به هیچ وجه زنگ نمی‌زند و دچار فرسایش نیز نمی شود.  این نوع توری‌ها جلوه زیبایی داشته و عمر مفیدشان تقریبا 40 سال می‌باشد. به سبب داشتن چنین برتری‌هایی، نرخ توری‌هایی که از فولاد گالوانیزه تولید می‌شوند، تقریبا 30% بیشتر از توری‌های تولید شده از فولاد سیاه است. توری‌های ساخته شده با ورق گالوانیزه همراه با رویه پی وی سی نیز برای انواع آب و هوا قابل استفاده هستند ولی بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که جلوه زیبای کار بیشتر مد نظر باشد. به طور خاص، از این نوع توری جهت زیباسازی پارک‌ها، تفرج گاه‌های عمومی، منازل، ویلاها و غیره می‌توان استفاده کرد.

نوع آلومینیومی

توری سرندی آلومینوم نیز دارای مقاومت بالایی است و بسیار پرکاربرد است؛ خصوصا در صنعت غذایی. توری سرندی برنجی برای کاربران صنعتی که به دنبال توری انعطاف پذیر و مقاوم در برابر سایش هستند، گزینه بسیار مناسبی است. این توری بیشتر در پالایش نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توری مسی

یک گزینه بسیار محبوب برای کاربران صنعتی که به دنبال آلیاژ مس هستند، برنز می‌باشد. سرندی که با این نوع آلیاژ ساخته می‌شود، دوام و انعطاف پذیری خوبی برای استفاده در برنامه‌های خاص ارائه می‌دهد. مونل که آلیاژ مس نیکل است نیز جزو گزینه‌های مورد پسند توسط کاربران صنعتی است؛ چرا که این آلیاژ برای استفاده در محیط‌های بسیار سوزاننده مناسب می‌باشند.

جمع بندی

یکی از محصولات مفتولی مهم که موج‌دار و به هم تنیده و بافته شده است، محصول توری یا مش سرندی می‌باشد. در بافت این نوع توری، چشمه‌هایی لوزی یا مربعی شکلی با ابعاد 1 الی 100 میلی‌متر به وجود می‌آید. فضای خالی بین چشمه‌ها، ضمن افزایش انعطاف پذیری این محصول، موجب استفاده از آنها به عنوان صافی و غربالگر شده است. توری‌های سرندی را می‌توان بر اساس چشمه، قطر مفتول، وزن و جنس تقسیم بندی کرد که در این مقاله انواع جنس توری‌ها پرداخته شد.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *