توری فلزی | انواع توری فلزی

توری فلزی | انواع توری فلزی

توری فلزی

 توری فلزی محصولی صنعتی است که به دلیل استحکام بالا و همچنین قیمت مناسب آن بسیار محبوب است. این محصول شبکه ای است از بافتن سیم های مفتولی به یکدیگر در عرض ها و ارتفاع های سفارشی تولید می شود. و به دلیل انعطاف پذیری بالا، تولید در ابعاد و چشمه های دلخواه، نصب آسان و عمر طولانی کاربردهای بسیار زیادی دارد. توری فلزی از لحاظ جنس و ضخامت مفتول و ابعاد و شکل چشمه ها انواع مختلفی دارد که در ادامه به تفکیک معرفی شده اند.

انواع توری فلزی

توری فرنگی فرامفتول
توری مرغی

توری مرغی

توری مرغی یکی از انواع توری های فلزی است که از بافتن سیم مفتول ها به یکدیگر به شکل چشمه های شش ضلعی تولید می شود. این محصول به روش تولید گالوانیزه گرم و سرد تولید می شود. بیشترین کاربرد این توری فلزی برای ساخت قفس و محوطه پرندگان است اما برای مرزبندی محوطه،‌ استحکام کاشی کاری و بسیاری موارد دیگر نیز کاربرد دارد.

توری مش فرامفتول

توری مش یا توری جوشی

برای تولید توری مش مفتول یا میلگردها را به صورت تار و پود عمود بر هم قرار میدهند و محل تلاقی ان ها را با جوشکاری به هم متصل می کنند. در تولید توری مش بر خلاف سایر توری های فلزی که مفتول ها به هم بافته می شوند، از فرآیند جوشکاری استفاده می شود که مقاومت آن را بسیار افزایش می دهد.این محصول به صورت توری مش سبک و توری مش سنگین تولید و عرضه می شود.  

توری گابیون6 ضلعی

توری گابیون

توری گابیون یا توری سنگی یکی دیگر از اناع توری های فلزی است که عموما چشمه های 6 ضلعی دارد.(البته چشمه های 4 ضلعی آن نیز در مش گابیون موجود است) از این توری فلزی به عنوان نگه دارنهد و مهارکننده سنگ در جاده ها و یا برای مهار نیروی آب در رودخانه ها و کناره های رود استفاده می شود.

توری حصاری فرامفتول

توری حصاری یافنس

احتمالا این نوع توری فلزی را در اطراف زمین های کشاورزی و باغ ها دیده اید. چشمه های توری حصاری به شکل لوزی است و همان طور که از نامش مشخص است، مهم ترین کاربرد توری حصاری مرزکشی و تعیین حدود زمین ها، باغ ها و ویلاهاست البته کاربرد های بسیار دیگری مانند ساخت محدوده و حفاظ برای حیوانات، بستن اطراف زمین های ورزشی و …نیز دارد.

توری پرسی

این توری فلزی از به هم بافتن مفتول های معمولی یا گالوانیزه تولید می شود. مهم ترین ویژگی ظاهری آن موج دار بودن مفتول هاست. این توری فلزی که به نام فنس پرسی نیز معروف است. از این نوع توری فلزی به عنوان محافظ پنجره و بالکن و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

توری سرندی

توری سرندی

این توری فلزی نیز مانند توری پرسی از مفتول های موج دار ساخته شدهد است. اما بر خلاف توری پرسی مفتول ها به هم جوش داده شده اند و ابعاد چشمه ها هم ریز تر هستند. توری سرندی بیشتر برای الک کردن و غربالگری و بهدعنوان توری محافظ حشرات برای در و پنجره و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

توری فرنگی

این توری فلزی مانند توری مرغی و توری گابیون چشمه های 6 ضلعی دارد ولی ابعاد چشمه ها از گابیون کم تر است.توری فرنگی به روش گالوانیزه گرم و سرد تولید می شود و برای حصار کشی زمین های زراعی و باغ ها و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

توری رابیتس (راویز)

این توری فلزی به شکل برگه های مشبک تولید و عرضه میشود که دارای ستون ها و چشمه هایی با ابعاد بسیار متنوع است و کاربردهای بسیار زیادی در حوزه ساتمان سازی دارد از جمله ساخت نما، اجرای سقف، دکوراسیون داخلی و ….

توری لوزی (اکسپندد متال)

این نوع توری فلزی که به چشمه های لوزی شکل دارد از ورق فلزی منبسط شده و تحت کشش قرار گرفته تولید می شود. به دلیل فرآیند تولید آن دارای مقاومت بالا و ظاهر شکیل این توری فلزی کاربرد بسیار زیادی دارد. 

انواع توری فلزی بر اساس محل استفاده

توری فلزی برای سقف

یکی از کاربردهای توری های فلزی برای ساخت سقف می باشد. مثلا از توری رابیتس در ساخت سقف کاذب منازل مسکونی و اماکن اداری و تجاری به صورت گسترده استفاده می شود و یا توری مرغی در ساخت سقف های شیروانی و سوله ها همراه با پشم شیشه کاربرد دارد.

توری فلزی برای پنجره

از توری های فلزی برای محافظت از پنجره ها و جلوگیری از ورود حشرات مزاحم نیز استفاده می شود. مثلا توری پرسی برای محافظت از شیشه های پنجره های مدارس و ورزشگاه ها و از توری پشه ای برای جلوگیری از ورود حشرات استفاده می شود.

توری فلزی برای بالکن

برای محافظت از بالکن و تراس در برابر سرقت، برخورد توپ و … نیز می توان از توری پرسی استفاده کرد.

توری مش سبک قفس سگ

توری فلزی برای قفس

00یکی از کاربردهای گسترده و رایج توری های فلزی برای ساخت قفس پرندگان و سگ و محل نگه داری حیوانات است. برای این منظور معمولا از توری مرغی برای ساخت محوطه نگه داری طیور و حیوانات، از توری حصاری و توری پرسی برای ساخت محوطه نگه داری دام ها و همین تور از توری مش ریزبافت معمولا برای ساخت قفس پرندگان و سگ های کوچک تر استفاده می شود.

انواع توری فلزی بر اساس ضخامت مفتول

توری فلزی نازک یا توری فلزی ریز بافت

انواع توری های فلزی با ضخامت مفتول و ابعاد چشمه های متنوع تولید می شوند. اگر از مفتول های نازک تر در تولید آن ها استفاده شود،‌اصطلاحا محصول نهایی را توری فلزی نازک یا توری فلزی ریز بافت می نامند. به عنوان مثال توری حصاری یا توری مش که با مفتول های نازک تر و سبک تر تولید شده اند، در این دسته قرار می گیرند. 

توری فلزی ضخیم یا توری فلزی درشت بافت

تمامی انواع توری های فلزی که از مفتول های ضخیم تر و سنگین تر ساخته شده اند، در این دسته قرار می گیرند. مانند توری مش سنگین یا توری حصاری با مفتول 4 یا 5.

نکات مهم در خرید انواع توری فلزی

با توجه به توضیحات ارائه شده، به خوبی مشخص است که توری های فلزی در انواع بسیار متنوع از لحاظ نوع مفتول، شکل و ابعاد چشمه ها و حتی طول و عرض قابل سفارش و تولید هستند و مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین نوع توری فلزی بهترین راه برای خرید شما خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.